Két dolog elképzelhetetlen kapor nélkül. Az egyik a tökfőzelék, a másik a kovászos uborka, pedig a kapor jóval többet tud ennél.
Például nagyszerűen passzol a tejes dolgokhoz, így készíthetünk vele fűszervajat, körözöttet, joghurttal saláta öntetet. Emellett tartósító hatása is van, úgy hogy az íze mellett ezért is érdemes belerakni a kovászos uborkába és a savanyúságokba. A kapor három formában használható: a magja, a virága és a levele.
Bár az egész növény gyógyhatású, legerősebb a magja, ami enyhén nyugtató hatású és segíti az emésztést. Azon már nyilván nem lepődik meg senki, hogy mint minden jó hatású növénynél, ennek is régen varázserőt tulajdonítottak.
Részletes főzési tanácsokba nem óhajtok most beleveszni, de a lényeg, hogy a virágot savanyúságokhoz jó használni, míg a leveleket főzéshez, de ez utóbbi ügyeljünk arra, hogy csak a végén tegyük az ételbe, mert a főzéssel a friss elveszíti az aromáját (ez egyébként nem érinti a szárított levelet). Végül, de nem utolsó sorban meg kell említeni, hogy a magok elveszik a szájszagot. Cserébe viszont kapor szagunk lesz, úgy hogy erre a célra még mindig a petrezselyem az igazi.